DesignSpark Mechanical – projektowanie 3D bez ograniczeń

  12 września w Budapeszcie odbyła się konferencja prasowa firmy RS Components w czasie którego zaprezentowano najnowsze bezpłatne oprogramowanie do modelowania 3D DesignSpark Mechanical. Oprogramowanie powstało we współpracy z firmą SpaceClaim. 
  DesignSpark Mechanical, to idealne narzędzie sprawdzające się na wszystkich etapach prac projektowych — od koncepcji produktu do produkcji. Najnowsze oprogramowanie do modelowania 3D jest prostym, intuicyjnym narzędziem, które skierowane jest do osób planujących przejście z projektowania w 2D do 3D. DesignSpark Mechanical, jako bezpłatny program jest dobrą alternatywą dla inżynierów nieposiadających doświadczenia w projektowaniu 3D. 
  Oprogramowanie od RS Components wykorzystuje modelowanie bezpośrednie, które różni się znacznie od tradycyjnego oprogramowania 3D CAD bazującego na historii poleceń. Bazuje ono intuicyjnym projektowaniu przy pomocy gestów. Funkcja ta umożliwia użytkownikom tworzenie nowej geometrii bez jednoczesnego używaniazaawansowanych funkcji programów CAD. Wszystkie podstawowe konstrukcje tworzy się łatwo i szybko za pomocą czterech podstawowych poleceń — przeciągania, przenoszenia, wypełniania i łączenia — oraz znanych z systemu Windows skrótów klawiaturowych, takich jak wytnij/wklej, cofnij/ponów, co sprawia, że korzystanie z programu jest intuicyjne i proste nawet dla początkujących użytkowników.
  – Wykorzystanie programu DesignSpark Mechanical w początkowej fazie projektowania pozwala wyeliminować wiele czasochłonnych operacji związanych z tradycyjnym procesem. To bardzo znacząca inicjatywa ułatwiająca inżynierom szybkie wprowadzanie na rynek nowych produktów, a format wyjściowy STL umożliwia bezpośrednie eksportowanie projektów do drukarek 3D – mówi Glenn Jarrett, Global Head of Product Marketing w firmie RS Components.
  DesignSpark Mechanical umożliwia wszystkim inżynierom szybkie, kompleksowe projektowanie, dzięki dostępowi do biblioteki komponentów zawierającej ponad 38 tysięcy modeli 3D. RS Components i Allied Electronics nawiązały także współpracę z TraceParts — największą na świecie firmą projektującą elementy 3D w celu zapewnienia dostępności milionów modeli z portalu CAD tracepartsonline.net w formacie narzędzia DesignSpark Mechanical.
  Program może być także używany, jako uzupełniające narzędzie 3D w procesie projektowania produktów, na przykład do tworzenia koncepcji projektów, równolegle z dostępnymi obecnie narzędziami 3D CAD. Nowe narzędzie eliminuje przestoje na wczesnym etapie projektowania, umożliwiając dokonywanie zmian w ciągu kilku sekund, bez ponownego przeliczania wszystkich operacji lub konieczności oczekiwania na wprowadzenie poprawek przez projektantów z działu CAD przy użyciu tradycyjnych narzędzi 3D.
  DesignSpark Mechanical jest dostępne w wielu wersjach językowych w tym również w języku polskim. Dostępne jest do pobrania od 16 września na stronie www.designspark.com