DELL otwiera fabrykę w Polsce

    W Łodzi, w obecności prezesa Rady Ministrów RP, Jarosława Kaczyńskiego nastąpiło podpisanie listu intencyjnego pomiędzy amerykańskim koncernem DELL a stroną polską. 18 września w imieniu inwestora list intencyjny podpisał Sean Corkery, wiceprezes koncernu DELL na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, który w przyszłości będzie kierował nową fabryką.
    Nowa inwestycja o łącznej wartości 200 mln euro powstanie w Łodzi-Olechowie, na działce o powierzchni 47 ha, która w przyszłości będzie włączona do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Łódzka fabryka będzie uzupełnieniem działalności irlandzkiego zakładu firmy DELL. Inwestor zadeklarował, że będzie to najbardziej zaawansowana technologicznie tego typu placówka na świecie, produkująca najnowsze, kompleksowe systemy informatyczne, takie jak serwery nowej generacji oraz notebooki z nagradzanych serii LatitudeTM i InspironTM.
    W nowej fabryce, której otwarcie zaplanowano na jesień 2007 r., znajdzie początkowo zatrudnienie około 1 000 osób. Docelowo do 2012 roku liczba pracowników wzrośnie do 3 000 osób. Oczekuje się także wzrostu zatrudnienia w otoczeniu biznesowym.
    Amerykańskiemu inwestorowi zostanie udzielone wsparcie w ramach pomocy publicznej w wysokości 54,5 mln euro. Obejmie ono m.in. wsparcie finansowe na zatrudnienie, grant inwestycyjny i zwolnienie z CIT w SSE.
    Osoby zainteresowane podjęciem pracy w łódzkiej fabryce firmy DELL szczegółowe informacje mogą uzyskać pod adresem internetowym www.dell.pl/lodz lub pod numerem telefonu: +48 22 433 03 43.