Defalin zainwestuje w ŚPP

    Defalin zainwestuje ponad 50 milionów złotych w nowy zakład w Świdnickim Parku Przemysłowym. Zakład, w którym będzie powstawać sznurek, siatka rolnicza i taśma opakowaniowa, ma być w pełni zautomatyzowany. Podzielona na etapy linia produkcyjna ma prowadzić od surowca do gotowego wyrobu, który trafi do magazynu. Defalinet – spółka córka Defalinu powołana do zrealizowania tej inwestycji – planuje produkcję innowacyjnej siatki o różnorodnym splocie, wykorzystywanej w rolnictwie.
    Nowa hala w ramach projektu Invest-Park Development powstaje przy ul. Towarowej w Świdnicy. Na tym terenie zlokalizowana zostanie jednokondygnacyjna hala produkcyjno-magazynowa oraz część administracyjno-socjalna o łącznej powierzchni 5 tys. m kw. Jeszcze w tym roku Defalin ma zatrudnić 30, a docelowo 50 osób. Wkrótce rozpocznie się rekrutacja nowych pracowników, m.in. operatorów, dziewiarzy, pakowaczy i magazynierów. Produkcja ma rozpocząć się na przełomie września i października 2009 r. Jej docelowa wielkość wyniesie około 5 tys. ton rocznie.
    Wyroby Defalinu sprzedawane są nie tylko w Polsce i niemal wszystkich krajach Unii Europejskiej, ale także w Europie Wschodniej oraz Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.