Datalogic Mobile i GS1 DataBar

    Komputery przenośne Datalogic Mobile z Microsoft Windows Mobile i Windows CE są jednymi z pierwszych w sektorze, które zapewniają obsługę nowej symboliki dekodowania GS1 DataBar™.

    Z dniem 1 stycznia 2010 r., wszystkie systemy do skanowania kodów kreskowych na artykułach handlowych będą musiały posiadać możliwość odczytywania kodów kreskowych GS1 DataBar™. Datalogic Mobile już od teraz rozpoczęła przystosowanie swoich urządzeń do odczytywania tego nowego kodu.

    Symbole GS1 DataBar™ (wcześniej RSS) używanie będą do zidentyfikowania m.in. małych artykułów i mogą zawierać więcej informacji niż obecne kody kreskowe EAN/UPC. GS1 DataBar™ posiada zaszyfrowany Global Trade Item Number (GTIN) (Globalny Numer Jednostki Handlowej), który pozwoli na identyfikację produktów trudnych do oznaczenia tj. świeża żywność czy produkty rolne. Symbole te mogą również zawierać Identyfikatory Aplikacji GS1 tj. numery partii i daty ważności, tworząc w ten sposób rozwiązanie mające na celu obsługę uwierzytelniania i namierzania produktów różnego rodzaju takich jak mięso, produkty spożywcze i rolne.

    Datalogic Mobile stworzyła dla klientów detalicznych specjalną stronę internetową poświęconą GS1 DataBar™.

    Więcej informacji na stronie www.mobile.datalogic.com/gs1DataBar