Datalogic Automation liderem europejskiego rynku skanerów

  Datalogic Automation to największy producent czytników kodów kreskowych w regionie EMEA – wynika z najnowszego raportu VDC Research Group. Według analityków włoska firma jest jednocześnie wiceliderem światowego rynku pod względem wielkości przychodów. W Polsce dystrybutorem producenta jest RRC Poland.  

  Datalogic Automation zawdzięcza czołowe miejsca w najnowszym rankingu VDC między innymi podwojeniu sprzedaży skanerów typu „vision”. To także rezultat dynamicznego wzrostu na rynku tradycyjnych czytników laserowych. Pod tym względem Datalogic rozwijał się szybciej niż cały rynek.

  – Bardzo mnie cieszy, że niezależna instytucja badawcza doceniła nasz potencjał na rynku automatyki przemysłowej. To czytelny sygnał, że firma zmierza w dobrym kierunku. Uzyskane rezultaty to nie przypadek: w zeszłym roku wydatki poczynione na inwestycje i rozwój sięgnęły 7 proc. przychodów firmy. Datalogic zawsze starał się wdrażać pomysły, dzięki którym można zwiększyć udziały rynkowe – mówi Mauro Sacchetto, Prezes Zarządu Datalogic Group.
  Dobrą passę firma kontynuuje także w I połowie 2011 roku. Przychody Datalogic wzrosły w tym czasie o ponad 10 proc. sięgając 210,2 milionów euro. Z koleizysk EBITDA korporacji wyniósł 31,8 miliona euro.

  Datalogic Automation wchodzi w skład grupy kapitałowej Datalogic Group. Firma zajmuje się produkcją skanerów laserowych, produktów RFID, czujników, systemów zabezpieczeń. Swoją ofertę kieruje do producentów, zwłaszcza tych, dla których automatyzacja procesów wytwórczych i handlowych ma kluczowe znaczenie. Wyroby Datalogic Automation są też kierowane do firm związanych z logistyką, jak porty lotnicze, urzędy pocztowe i firmy dystrybucyjne.
  VDC Research Group  to niezależny instytut, specjalizujący się w badaniu rynków sprzętu do automatycznej identyfikacji i zbierania danych.