Danfoss pomaga młodym

  Danfoss przystąpił do projektu ?Otwarta Firma? zorganizowanego w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Program zrealizowany został jednocześnie w 56 krajach świata. W dniach 17 ? 23 listopada br. uczniowie spotkali się z przedsiębiorcami, aby dowiedzieć się jak najwięcej o działalności firm i rozpocząć przygotowania do wejścia na rynek pracy. Projekt składa się z czterech modułów, dostosowanych do poszczególnych etapów edukacji:

  •  Szkoła podstawowa, klasy I-III – ?Poznajemy zawody w miejscu pracy?, 
  • Szkoła podstawowa, klasy IV-VI – ?Poznajemy przedsiębiorstwa w naszej okolicy?,
  • Gimnazjum – ?Zawody w mojej okolicy?,
  • Szkoła ponadgimnazjalna – ?Biznes przy tablicy?.  

  Danfoss dołączył do grona firm, które zorganizowały dni otwarte dla uczniów. Dedykowani  pracownicy firmy odpowiadali na najróżniejsze pytania dotyczące wyobrażeń młodych ludzi na temat funkcjonowania przedsiębiorstw czy też różnorodności ścieżek karier.  
  Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana. Celem jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.
  Więcej informacji o projekcie na www.otwarta-firma.junior.org.pl.