CybAiRBot – FESTIWAL ROBOTÓW POLITECHNIKA POZNAŃSKA 2005

W zawodach udział wziął robot ASTOR, drużyny Politechniki Poznańskiej, a napoje serwował Henryk ? robot-kelner, którego wystawiła na swoim stoisku Firma ASTOR. W kolejce na orzeźwiający kubek – wręczany przez Henryka – chętni czekali ponad 10 minut.
W sobotę na kilka godzin kontrolę nad najnowocześniejszym centrum wykładowym w Poznaniu przejęły roboty. Tłumnie przybyłych gości witał robot-hostessa. Częstował on cukierkami i kierował ku dalszym atrakcjom, których nie brakowało – a były to: walki robotów, prezentacje, pokazy, wykłady i konkursy.
W ramach festiwalu odbyły się II Ogólnopolskie Zawody Robotów Sumo. Podczas zawodów występował robot ASTOR, drużyny Politechniki Poznańskiej. Na ringu zaprezentowano rozmaite rozwiązania techniczne i strategie. Ostatecznie zwycięzcą został Tir-killer, zbudowany przez ekipę studentów z Wrocławia.
Ogromny ruch panował przy stanowiskach wystawców. Roboty laboratoryjne, konstrukcje studenckie, mechaniczni wojownicy, autonomiczny odkurzacz, policyjny inspektor i Henryk ? robot-kelner.
Manipulator wystawiony na stoisku Firmy ASTOR serwował napoje. W kolejce na orzeźwiający kubek wręczany przez Henryka chętni czekali ponad 10 minut. Odgłosy zachwytu najmłodszych uczestników mieszały się z fachowymi uwagami studentów i profesorów.
Organizatorem festiwalu był Instytut Automatyki i Inżynierii Informatycznej oraz Koło Naukowe Automatyki i Robotyki ?CybAiR?.