CSI – Mocny pecet przemysłowy

Komputer PC7 produkcji SBS-OR Industrial Computers to kompletny przemysłowy PC w niewielkiej, metalowej obudowie chroniącej przed narażeniami mechanicznymi oraz zapewniającej dużą odporność na zakłócenia elektromagnetyczne. Obudowa przystosowana jest do montażu na szynie DIN 35 mm.
Do komputera PC7 do wyboru są dwa procesory: Celeron 566 MHz, który nie wymaga aktywnego chłodzenia, oraz Pentium III 700 MHz, zapewniający dużą moc przetwarzania. Maksymalna pojemność pamięci to 256 MB SDRAM.
Sterownik VGA zapewnia maksymalną rozdzielczości 1200 x 1600, a sterownik LCD ma wyjście DVI-D. Ponadto PC7 wyposażony jest w sterownik Fast Ethernet, sterownik CAN, 4porty RS-232/422/485 oraz 2 porty równolegle i 2 porty USB. W zastosowaniach przemysłowych przydatne będą 2 optoizolowane wejścia i 3 optoizolowane wyjścia cyfrowe, watchdog i czujnik temperatury. Do komputera PC7 można podłączyć drugi dysk sztywny, CD-ROM lub USB oraz napęd dysku elastycznego.
PC7 zasilany jest napięciem stałym +24 V DC (10-30 V DC). Wielką jego zaletą jest mały pobór mocy (ok. 21 W dla procesora Celeron 400 MHz). Dostępny jest w wykonaniu zdatnym do pracy w temperaturze –40°/+50°C. Spełniania wymogi kompatybilności elektromagnetycznej, co potwierdza certyfikat CE. PC7 jest zgodny z systemami operacyjnymi Windows NT, XP, XP Embedded i Linuks oraz z systemami operacyjnymi czasu rzeczywistego QNX i VxWorks. www.csi.net.pl