CSI Computer Systems for Industry – Tani i energooszczędny komputer panelowy z Windows CE.NET

Firma Advantech wprowadziła do swojej oferty mały, 5,7-calowy komputer panelowy TPC-642 o wzmocnionej konstrukcji, przeznaczony głównie dla aplikacji typu HMI (Human Machine Interface). Komputer zbudowany jest wokół bezwentylatorowego i energooszczędnego procesora RISC, Intel StrongARM 1110 taktowanego zegarem 206 MHz. Pobór mocy TPC-642 nie przekracza poziomu 12 W przy napięciu zasilania 24 VDC.
Komputer jest wyposażony w 32 MB zintegrowanej pamięci RAM. TPC-642 ma też 16 MB zintegrowanej pamięci masowej typu Flash. TPC-642 ma 5,7-calowy wyświetlacz QVGA STN LCD, który może być wyposażony w rezystancyjny ekran dotykowy. Wymiana danych pomiędzy panelem a urządzeniami współpracującymi z nim może odbywać się poprzez porty szeregowe: 1xRS-232, 1xRS-485 oraz 1×4-stykowy RS-232 do obsługi ekranu dotykowego. Ponadto dostępny jest interfejs sieci LAN 10/100Base-T Ethernet, 2 porty PS/2 i USB. 
Komputer dostępny jest wraz z dedykowanymi dla niego systemami operacyjnymi typu embedded ? Windows CE 3.0 lub Windows CE.NET, zainstalowanymi w wewnętrznej pamięci Flash. 
Wzmocniona obudowa panela została wykonana ze stopu aluminium i magnezu. Zastosowanie tych materiałów ma niebagatelny wpływ na wagę komputera ? jedynie 0,8 kg. Głębokość obudowy to zaledwie 40 mm. Komputer cechuje zwiększona odporność na wilgoć oraz zapylenie; w szczególności zaletą jest stopień ochrony od czoła, który wynosi IP 65. 
TPC-642 ? jako tani, mały, a do tego energooszczędny komputer panelowy ? jest dedykowany dla aplikacji przemysłowych, takich jak: systemy sterowania i wizualizacji, jako interfejs HMI  w systemach opartych na sterownikach PLC czy też jest przeznaczony do zastosowań mobilnych ? na przykład jako miniaturowy komputerek do montażu w samochodzie.
www.csi.net.pl