Copley Controls – Aktuatory ServoTube XHB

Siłownik liniowy XHB, wykonany ze stali nierdzewnej, z wygładzonymi krawędziami zapobiegającymi gromadzeniu się zanieczyszczeń i stopniem ochrony IP69K (pozwalającym na łatwe i szybkie mycie pod wysokim ciśnieniem) doskonale nadaje się do zastosowań w sterylnych warunkach produkcji w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. XHB może pracować w sterylnym, zanieczyszczonym lub wilgotnym środowisku ? jest odporny na korozję i środki chemiczne.
Istnieje możliwość sterowania siłą i prędkością wysuwu siłownika oraz jego pozycjonowania z dokładnością do 25 ?m.
Magnesy stałe zamknięte są hermetycznie w tłoczysku, a cewka i układ pomiaru pozycji znajduje się w metalowej obudowie forcera.
Aktuator oznaczony symbolem XHB, produkowany przez firmę Copley Controls, jest nową, 600-woltową wersją znanego na rynku aktuatora XTA38.
Siłownik XHB, tak jak i XTA38, z powodzeniem zastąpi siłownik pneumatyczny lub hydrauliczny. Jest idealny jako główny napęd liniowy w robotach przemysłowych i manipulatorach używanych na liniach produkcyjnych.
Konstrukcja aktuatora XHB i zastosowanie w nim stali nierdzewnej pozwalają na trzykrotne zwiększenie siły stałej oraz na chłodzenie silnika zwykłą wodą. Pozwala to na zminimalizowanie kosztów obsługi urządzenia oraz wpływu na środowisko.
Siłownik ma standardowe wyjście enkodera inkrementalnego i cyfrowy czujnik Halla, co pozwala na zastosowanie napędów różnych producentów. Enkoder ma rozdzielczość 10 ?m i powtarzalność 25 ?m.
Ponieważ nie ma mechanicznego połączenia między forcerem i wałkiem magnetycznym, nie następuje zużycie, a polimerowe ułożyskowanie wałka nie wymaga smarowania. Sensor pozycji jest chroniony przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami, ponieważ jest zabudowany wewnątrz forcera. Podczas gdy istniejące na rynku systemy paskowych i śrubowych napędów liniowych zawierają kilka części składowych, ServoTube wymagają jedynie standardowego wzmacniacza serwo i prowadnicy liniowej. Dzięki temu system jest prostszy, łatwiejszy w obsłudze i utrzymaniu oraz oszczędza miejsce.
Parametry:
? siła chwilowa ? 744 N (XHB 3804) / 1860 N (XHB 3810)
? siła stała ? 199 N / 420 N
? maksymalna prędkość ? 4,7 m/s / 2,6 m/s
? długość forcera ? 236 mm/455 mm
? skok ? 33-318 mm
? wymiary forcera ? 108×72 mm
? średnica wałka ? 38 mm. www.multiprojekt.pl