Cognex – Wyjątkowe możliwości czytnikia kodów DataMan 8000

Nowa rodzina produktów ręcznych czytników ID DataMan 8000 firmy Cognex z czujnikiem obrazu o wysokiej rozdzielczości (1280 x 1024 pikseli) ma szereg wyjątkowych części wyposażenia, szeroką funkcjonalność, a w efekcie niezwykły zakres możliwości.

Po raz pierwszy na świecie w czytniku ręcznym zastosowano technologię płynnych soczewek: Na płyn w soczewce działa napięcie elektryczne, co powoduje sterowane odkształcenie jej powierzchni. W serii DataMan 200 niezwykle szybka, sterowana procesorem zmiana ogniskowej, powoduje wysoką uniwersalność w zastosowaniu w odległości od 0 do 250 mm. W ten sposób można odczytywać kody 2D na dużym obrazie lub dla odmiany długie kody kreskowe z odległości. Dzięki łatwo i szybko wymienianym modułom złączy RS-232, USB i Ethernet, użytkownik może w każdej chwili dopasować urządzenie do nowych wymagań. Opcjonalnie do dyspozycji jest również Bluetooth.

1DMax i 2DMax precyzyjnie i szybko przetwarzają obraz. Poszerzają możliwości efektywnego odczytu wszystkich powszechnych kodów. Dzięki opatentowanej technologii 1DMax® oraz wielokierunkowemu odczytowi kody kreskowe dotychczas nieczytelne, ze słabym kontrastem, uszkodzone, zagięte lub zniekształcone nie stanowią już przeszkody w uzyskaniu najwyższej niezawodności odczytu cech identyfikacyjnych produktu. Niezależnie od rozmiaru, jakości, metody druku lub powierzchni, na którą naniesiono kod, technologia IDMax® w każdej chwili gwarantuje prawidłowy odczyt wszystkich rodzajów kodów, nawet w przypadku niekorzystnych warunków oświetleniowych.

www.cognex.com