Chiński producent modułów solarnych wchodzi do Polski

  Talesun Solar, międzynarodowy producent modułów solarnych poprzez wejście na polski rynek planuje rozwój marki w Europie wschodniej.

  Talesun Solar, międzynarodowy producent modułów i ogniw fotowoltaicznych poinformował o zintensyfikowaniu działań na polskim rynku. Celem Grupy Talesun Solar jest ekspansja oraz wzrost sprzedaży na europejskim rynku fotowoltaicznym. W tym celu spółka pragnie zaktywizować działania w Polsce. Firma, która została założona w 2012 roku przez Zhongli SCI Tech Group produkuje zarówno polikrystaliczne, jak i monokrystaliczne ogniwa i moduły słoneczne. Grupa jest jednym z niewielu producentów z branży, który osiąga wysokie zyski – w 2012 wyniósł on 25,4 mln euro netto.

  Projekt i budowa regatowo-badawczej łodzi zasilanej energią słoneczną
  W ramach polityki rozwoju Talesun Solar planuje w przyszłym roku zakup praw do realizowanych projektów, a także rozwój i sprzedaż instalacji fotowoltaicznych "pod klucz". Talesun postrzega Polskę jako kraj posiadający szczególnie wysoki potencjał wzrostu.

  – Zgodnie z ustaleniami pakietu klimatyczno-energetycznego Unia Europejska zobowiązałaPolskę do zwiększenia udziału energii ze źródeł odnawialnych do 15% w 2020 roku. W tym roku polski rząd planuje uchwalić ustawę, która jest podobna do niemieckiej ustawy o energii odnawialnej (EEG), co zapewni rozwój energetyki solarnej w kraju – mówi Artur Chien, wiceprezes Grupy Talesun Solar.

  Jak zapewnia, plany spółki w Polsce są długoterminowe.

  – W najbliższym czasie planujemy spotykać się i rozmawiać z deweloperami, inwestorami, dostawcami energii oraz władzami regionalnymi. Planujemy również stworzenie sieci partnerów do projektów lokalnych – podsumowuje Chien.

  W ostatnim roku spółka w samych Włoszech zbudowała elektrownie fotowoltaiczne o mocy 55 MW. Wśród nich znalazł się projekt modułów solarnych instalowanych na dachach obiektów wojskowych o łącznej mocy 23,8 MW.

  W Chinach w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, spółka zrealizowała projekty o łącznej mocy 120 MW. Talesun dostarczał swoje rozwiązania również w największym europejskim parku fotowoltaicznym w Neuhardenbergu w niemieckiej Brandenburgii.

  Talesun Solar jest międzynarodowym producentem wysokojakościowych modułów solarnych i ogniw fotowoltaicznych dla sektora prywatnego i przemysłowego. W pełni zautomatyzowany zakład produkcyjny w chińskiej prowincji Jiangsu, obejmujący 210.000 m?, do końca 2013 roku osiągnie zdolność produkcyjną 2.0 GW. Oddziały Talesun mieszczą się w Hong Kongu, Singapurze, Monachium i San Jose.

  Źródło: www.wnp.pl