Carlo Gavazzi – Nowa seria falowników

Eltron wprowadził do sprzedaży Variflex2 RVCF ? nową serię falowników dużej mocy (od 0,44 kW do 55,0 kW) firmy Carlo Gavazzi. Urządzenia wyposażone są w napęd AC o zmiennej prędkości do silników indukcyjnych AC. Charakteryzują się wysokim momentem obrotowym rozruchu i działają na zasadzie bez czujnikowego sterowania wektorowego lub trybu V/F.
Zakres napięć wejściowych to: 1-faz. 230 V AC, 3-faz. 230 V AC, 3-faz. 480 V AC.
Wszystkie parametrysą dostępne zarówno z bloku klawiszy, jak też z PC. Komunikacja szeregowa RS232 lub RS-485MODBus RTU/ASCI dostępna jest we wszystkich modelach za pośrednictwem opcjonalnej karty. Ustawienie prędkości odbywa się za pomocą przycisków i pokręteł. Urządzenia mają opcję kopiowania karty, służącą do szybkiej i prostej konfiguracji identycznych napędów. Uzytkownik może zdecydować się na opcjonalnie wbudowany kontroler PID oraz filtr EMC. Ustawienia zapisywane są na karcie pamięci.  
Urządzenia są zgodne z normą radiowej wrażliwości elektromagnetycznej (EMI) i normą odporności  na zakłócenia elektromagnetyczne (EMS) dla drugiego środowiska (obiekty przemysłowe) oraz EN 61800-3.

www.eltron.pl