Bridgestone w Stargardzie Szczecińskim

    Kilka dni temu odbyło się oficjalne otwarcie nowoczesnego zakładu produkcyjnego Bridgestone w Stargardzie Szczecińskim. To już piąta inwestycja koncernu w Polsce. Jej wartość wyniosła 200 mln EUR.

    Nowa fabryka produkuje opony radialne do samochodów ciężarowych i autobusów. Zgodnie z założeniami, wielkość produkcji do 2010 r. osiągnie poziom 2 500 opon dziennie.

    – Zakład ten to duży krok w stronę realizacji naszego głównego celu, jakim jest długofalowy rozwój Bridgestone w Europie – tłumaczy Toru Tsuda, prezes Bridgestone Europe.

    W ceremonii otwarcia uczestniczyło ponad 100 gości, w tym wysokiej rangi przedstawiciele polskich władz państwowych, regionalnych i lokalnych, a wśród nich: Rafał Baniak, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Ryuichi Tanabe, Ambasador Japonii w Polsce oraz Władysław Husejko, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. W uroczystości wzięli również udział przedstawiciele regionalnych i lokalnych mediów, lokalnych organizacji oraz przedsiębiorcy.

    Japońska grupa jest w Polsce właścicielem firm produkcyjnych: Bridgestone Poznań, Bridgestone Diversified Products Poland w Żarowie na Dolnym Śląsku, Firestone Industrial Products Poland w Wolsztynie w Wielkopolsce oraz właśnie otwartej fabryki opon do samochodów ciężarowych i autobusów w Stargardzie Szczecińskim (źródło: www.wnp.pl).