Braintech otrzymał zamówienie od ABB

    Braintech, główny dostawca oprogramowania do systemów wizyjnych dla robotów, ogłosił ostatnio, że otrzymał zamówienie od swojego strategicznego partnera ABB na 5 jednostek ?eVF?. eVisionFactory (eVF) jest podstawowym oprogramowaniem wykorzystywanym w systemach TrueView Robotic firmy ABB.
    Pięć jednostek eVF zostanie wykorzystane w pięciu systemach TrueView, zamówionych przez głównego północnoamerykańskiego producenta samochodów. Systemy TrueView po raz pierwszy zostaną zastosowane w operowaniu materiałami oraz modyfikacji górnej części silnika. Zamówienie jest dowodem na rosnące zapotrzebowanie w przemyśle na tego typu systemy. Świadczy również o trafności porozumienia zawartego między Braintech i ABB.
    ABB i Braintech pracują wspólnie w ramach porozumienia strategicznego, na mocy którego ABB na prawach wyłączności może wykorzystywać technologię VGR (Vision Guided Robotics) firmy Braintech wewnątrz swoich systemów TrueView.
    Dyrektor naczelny Braintech, Owen Jones powiedział: ?Nasze oprogramowanie Single Camera (?SC3D?) sprawdziło się, dzięki czemu znajduje coraz to nowsze zastosowania w przemyśle samochodowym. Oczekujemy znacznego wzrostu wpływów ze sprzedaży tego systemu w miarę jak rozwijać się będzie bliska współpraca z ABB nad rozwojem marki TrueView.? Jones dodał, że ?użytkownicy końcowi będą zadowoleni z faktu, iż systemy operowania materiałami są wyjątkowo niezawodne i ekonomiczne?.
    Jones wspomniał również, że Braintech będzie oddzielnie informował o otrzymaniu zamówienia i o wdrożeniu systemów. W ramach nowego systemu wydawania ogłoszeń prasowych osobno mają być przekazywane informacje o otrzymaniu zamówienia od ważnego klienta, a następnie w kolejnych ogłoszeniach regularnie podawane będą szczegóły wdrożenia systemu, takie jak koszty oraz, gdy będzie to możliwe, lokalizacja i nazwa klienta.