Bosch Rexroth ? najwyższy wzrost sprzedaży w historii firmy

  Pod koniec marca 2006, we Frankfurcie, na ostatnim piętrze hotelu InterContinental: najwyższa lokalizacja w historii konferencji prasowych firmy ? jak podkreślił podczas przemówienia Manfred Grundke, prezes zarządu Bosch Rexroth AG, odbyła się coroczna konferencja prasowa.
  Lokalizacja ta nie była przypadkowa ? Bosch Rexroth osiągnął w 2005 roku rekordowy ? ponad 12?procentowy wzrost sprzedaży, która wyniosła 4,6 mld euro.
  Prezes Manfred Grundke podczas przemówienia przedstawił zaproszonym dziennikarzom (zaproszenie otrzymali dziennikarze z całego świata; z Polski w konferencji brała udział m.in. redaktor naczelna Control Engineering Polska Hanna Tylicka) osiągnięcia i plany firmy. Oto najważniejsze z nich:
  Największy wzrost sprzedaży miał miejsce w Ameryce ? o 23% w porównaniu z poprzednim rokiem. Drugim regionem była Azja (wzrost o 18%) oraz Europa Środkowa i Wschodnia. Niższy wzrost firma osiągnęła w Europie (13,7%), co prezes Grundke tłumaczył przenoszeniem przez firmy produkcji na rynki azjatyckie i do krajów Europy Środkowo- Wschodniej. Stąd plany Bosch Rexroth zwiększenia zatrudnienia m.in. na Słowenii, Węgrzech i w Chinach (a także w Turcji, Brazylii i USA).
  Na inwestycje Bosch Rexroth wydał 259 mln euro (w 2005 roku wybudowano centra produkcyjne w Europie Środkowej i Wschodniej, Azji oraz Ameryce Południowej i Północnej). W związku z tym wzrosła też (o 7%) liczba pracowników i wynosi obecnie 28 257.
  W badania i rozwój Bosch Rexroth zainwestował w 2005 roku 193 mln euro.
  Na koniec prezes Grundke pochwalił się liczbą zamówień i zleceń przyjętych przez firmę Rexroth w styczniu i lutym tego roku, która to przewyższyła analogiczne wartości z 2005 roku.
  Na rynku polskim Rexroth obecny jest od lat sześćdziesiątych. W 1991 roku została podjęta decyzja o utworzeniu polskiej spółki z o.o.
  Bosch Rexroth sp. z o.o. jest w stanie zaprojektować, wykonać, dostarczyć i zapewnić obsługę serwisową systemów Drive & Control dla różnych branż przemysłu. A pochwalić może się szczególnymi osiągnięciami w branży budowy okrętów, w technikach teatralnych, górnictwie węgla kamiennego, hutnictwie oraz budownictwie hydrotechnicznym.
  Opracowała: Hanna Tylicka,
  redaktor naczelna CE Polska