Bosch najbardziej renomowanym przedsiębiorstwem przemysłowym w Niemczech

  W Wynikach badania ?Imageprofile 2012? Bosch najbardziej renomowanym przedsiębiorstwem przemysłowym w Niemczech; Wysokie oceny w kategoriach "Zrównoważony rozwój" i "Innowacyjność"
  Firma Bosch zwyciężyła w kategorii przedsiębiorstw branży przemysłowej w badaniu wizerunkowym ?Imageprofile 2012? przeprowadzonym przez magazyn ekonomiczny ?Manager Magazin?. Bosch zajął także piąte miejsce w ogólnym rankingu najbardziej renomowanych przedsiębiorstw, poprawiając swoją poprzednią pozycję z 2008 roku, kiedy to uplasował się na miejscu jedenastym.

  Szczególnie dobre oceny Bosch uzyskał w kategoriach ?Solidność finansowa? i ?Innowacyjność?, a w kategorii ?Zrównoważony rozwój? został oceniony najwyżej spośród wszystkich przedsiębiorstw. Ankietowani przedstawiciele kadry zarządzającej wyrazili w ten sposób uznanie dla zaangażowania przedsiębiorstwa w realizację celu, jakim jest ekonomiczny, prospołeczny i proekologiczny rozwój biznesu.

  – Wyróżnienie dla najbardziej szanowanego przedsiębiorstwa przemysłowego bardzo nas cieszy, podobnie jak awans do pierwszej piątki ogólnego rankingu. Wynik ten pokazuje, że wartości, którymi na co dzień kierujemy się w naszej firmie wpływają pozytywnie na jej wizerunek również na zewnątrz ? powiedział Franz Fehrenbach, Prezes Zarządu Grupy Bosch.

  Pismo ?Manager Magazin? już po raz szesnasty przedstawiło wyniki badania wizerunku najbardziej znaczących przedsiębiorstw w Niemczech. W 2012 roku badanie objęło 170 firm w 10 branżach. Oceniano między innymi koncerny notowane przez niemiecki indeks giełdowy DAX, najbardziej znaczące niemieckie przedsiębiorstwa rodzinne oraz najważniejsze firmy działające globalnie. Ankiety przeprowadzono wśród 4 050 przedstawicieli pierwszego i drugiego szczebla kadry zarządzającej.

  Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch-press.com