Beznarzędziowe złączki PTIO 1,5/S do czujników i urządzeń wykonawczych

Kompaktowe złączki szynowe PTIO 1,5/S firmy Phoenix Contact umożliwiają łatwe i przejrzyste okablowanie trój i cztero-przewodowych czujników, krańcówek i urządzeń wykonawczych. Dzięki tej rodzinie złączek można zredukować ilość okablowania dla zaworów i czujników magnetycznych, przy tym zajmując jedynie 3,5mm miejsca na czujnik na szynie.

Można zredukować również czas potrzebny na ich podłączenie poprzez beznarzędziowym zaciski sprężynowe Push-In. W których aby podłączyć przewód wystarczy jedynie włożyć go do zacisku i sprężyna pod naciskiem tulejki ugnie się dokonując połączenia.

Dwupoziomowe złączki dostępne są w wersjach trzy- i czteroprzewodowej. Górny poziom do okablowania sygnału jest dostępny ze wskaźnikiem świetlnym lub bez niego. Przyłącza biegunów dodatniego i ujemnego są wykonywane na dolnym poziomie. Przelotowe gniazda na mostki na każdym punkcie zaciskowym umożliwiają szybki i łatwy rozdział potencjału poprzez mostki wtykowe z systemu CLIPLINE bezpośrednio od złączek zasilania PTIO-IN. Za ich pomocą można już bardzo łatwo zasilać i rozbudowywać grupy zacisków a podwójne gniazdo na mostek na każdym punkcie zaciskowym umożliwia ich ustawianie w dowolnym miejscu na listwie zaciskowej.
Zaciski PTIO ze złączami sprężynowymi Push ?In są włączone do rodziny złączek szynowych z szeregu Clipline Complete. Dysponują zaletami tego systemu i można je stosować z akcesoriami z tego samego asortymentu. Nowa seria PTIO zmniejsza więc czas wykonania okablowania i obniża koszty zaopatrzenia. www.phoenixcontact.pl