Beijer Electronics nabywa spółkę technologiczną Korenix

  Beijer Electronics podpisał umowę o nabyciu większości udziałów tajwańskiej spółki Korenix Technology Co. Ltd, specjalizującej się w przemysłowej transmisji danych. Wraz z Westermo firmy utworzyły spółkę na globalnym rynku przemysłowej transmisji danych.
   
  Firma Beijer Electronics pod koniec zeszłego roku nabyła mniejszościowe udziały w spółce Korenix. W tym samy czasie Westermo (spółka zależna Beijer Electronics) i Korenix nawiązały strategiczną współpracę w zakresie oferty produktowej i działań rynkowych, która przyniosła bardzo dobre rezultaty. Od samego początku celem Beijer Electronics było przejęcie Korenix, co teraz stało się faktem.

  Korenix to szybko rozwijająca się firma z branży przemysłowej transmisji danych ? roczna sprzedaż osiągnęła około 60 milionów koron szwedzkich (1SEK = 0,42 PLN), co stanowi wzrost o 57% w stosunku do zeszłego roku. Celem spółki jest osiągnięcie zysku operacyjnego (EBIT) równego co najmniej 12%. Korenix zatrudnia około 70 pracowników i ma centralę
  w Tajpej na Tajwanie; posiada również kilka biur sprzedaży w Chinach i współpracuje z dystrybutorami na całym świecie. Spodziewany jest dalszy silny wzrost poziomu sprzedaży.

  ?Widzimy ogromny potencjał drzemiący na globalnym rynku przemysłowej transmisji danych, na którym Beijer Electronics jest postrzegany jako główny rozgrywający. Połączone spółki Westermo i Korenix będą jedną z najsilniejszych firm tej branży?- uważa Fredrik Jönsson, prezes i dyrektor generalny Beijer Electronics.

  W przyszłości Westermo będzie głównym graczem na globalnym rynku przemysłowej transmisji danych. Przejęcie Korenix to ważny krok na drodze realizacji strategii firmy. Firma będzie rozwijać asortyment produktów dla przemysłowych sieci Ethernet w szybszym tempie i rozszerzy ofertę dla dystrybutorów. Dzięki silnej obecności w Azji i rozwiniętym kanałom sprzedaży firma będzie aktywnym graczem na tamtejszym rynku.