B&B Electronics przejęła firmę AES

  B&B Electronics, wiodący dostawca produktów automatyki i systemów komunikacji, ogłosił przejęcie firmy AES (Advanced Embedded Systems), specjalizującej się w projektowaniu i rozwoju technologii systemów bezprzewodowych dla przemysłu.
  AES stanie się częścią grupy B&B Electronics. W ramach transakcji B&B przejmie specjalistyczną wiedzę i rozwiązania systemów bezprzewodowych AES, co wpłynie na wzrost zdolności badawczych i rozwojowych firmy.
  ? Rynek przemysłowych systemów bezprzewodowych przeżywa obecnie duży wzrost, a B&B zamierza stać się jego liderem ? skomentował dyrektor B&B Electronics, Don Wiencek. ?Przejęcie AES to nie tylko szerszy wachlarz produktów dla jego firmy, ale także mnóstwo specjalistycznej wiedzy o rynku i potrzebach klientów.
  Połączone siły obydwu firm mają wpłynąć na obniżenie kosztów, co przeniesie się na większą dostępność produktów technologii bezprzewodowej w segmencie monitoringu i nadzoru urządzeń przemysłowych.
  Od momentu powstania w 2000 roku firma AES wdraża nowoczesne oraz innowacyjne rozwiązania w segmencie bezprzewodowych urządzeń I/O.
  Źródło: automatyka.pl