BASF kusi studentów Politechniki Wrocławskiej

    Na Politechnice Wrocławskiej odbyło się spotkanie przedstawicieli firmy BASF Polska ze studentami. Firma prezentowała się jako pracodawca. Współpraca z uczelniami aglomeracji wrocławskiej związana jest z budowaną w Środzie Śląskiej fabryką katalizatorów. Do 2016 roku w fabryce znajdzie pracę ok. 400 osób.

    Przedstawiciele firmy zaprezentowali studentom obszar działalności BASF w Polsce i na świecie. Mówiono o innowacjach, nowoczesnych technologiach, zrównoważonym rozwoju oraz projektach edukacyjnych. Studenci dowiedzieli sie również, jakim pracodawcą jest firma BASF i co składa się na profil idealnego kandydata.

    – Nasze spotkanie jest oficjalną inauguracją współpracy z Politechniką Wrocławską. To dla nas kluczowa uczelnia ze względu na profil kształcenia i lokalizację, mówi Sylwia Szmidt, kierownik działu personalnego w BASF Polska.

    Podczas spotkania najliczniej reprezentowana była grupa studentów chemii, niemniej BASF poszukuje specjalistów wielu dziedzin, w tym m.in. absolwentów mechaniki i robotyki. W przyszłości planowane jest również podjęcie współpracy z ponadgimnazjalnymi szkołami technicznymi w regionie.

    źródło: BASF