BASF kluczowym dostawcą PSA

    Oddział BASF Coatings uzyskał od koncernu PSA Peugeot Citroën Group tytuł "kluczowego dostawcy".
    Poza 13 strategicznymi dostawcami, koncern PSA Peugeot Citroën określa i uznaje firmy międzynarodowe , które wyznaczają standardy w swoich dziedzinach, jako "dostawców kluczowych". Grupa PSA Peugeot Citroën zamierza pogłębiać swoje relacje z dostawcami w celu ugruntowania przewagi konkurencyjnej. Jednostka BASF Coatings otrzymała tytuł ze względu na "jakość, niezawodność i pewność dostaw, a także za sprawą wysokich kompetencji technologicznych połączonych z niebywałą wszechstronnością". Ponadto firma BASF posiada odpowiednią wiedzę z zakresu technologii i nawierzchni lakierniczych, która wraz ze skróconymi metodami ich nakładania pozwala na spełnienie wszystkich wymogów stawianych przez koncern PSA.

    Firma BASF Coatings, jako część grupy BASF, w ośrodku Clermont opracowuje, produkuje i sprzedaje, zarówno renowacyjne powłoki lakiernicze, jak i powłoki typu OEM. Grupa BASF jest jednym z największych na świecie dostawców motoryzacyjnych w przemyśle chemicznym. Firma BASF wytwarza gamę produktów dla przemysłu motoryzacyjnego. Od technicznych tworzyw sztucznych, poprzez pianki poliuretanowe i specjalistyczne, dodatki do lakierów, dodatki paliwowe do konwerterów katalitycznych, materiały akumulatorowe, barwniki, płyny chłodnicze i hamulcowe, aż po chemikalia przeznaczone do produkcji tapicerek ze skóry i tworzyw sztucznych.

    BASF Coatings zajmuje się opracowaniem, produkcją i sprzedażą samochodowych powłok lakierniczych na licencjach OEM, lakierów renowacyjnych, systemów lakiernictwa przemysłowego, a także farb dekoracyjnych. W 2011 r. dział BASF Coatings osiągnął wyniki sprzedaży na poziomie 2,8 mld euro na całym świecie.