Banner Engineering – Systemy komunikacji bezprzewodowej DX70

DX70 to nowy system kompaktowych, wyposażonych w wzmocnioną obudowę, stacji zdalnych I/O umożliwiających dwukierunkową bezprzewodową komunikację radiową w topologii 1:1 z czujnikami i urządzeniami wykonawczymi. Proponowana komunikacja bezprzewodowa jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla instalacji nowych, jak i modernizowanych. Zapewnia ona dwukierunkową transmisję RX/TX w zakresie do 3,2 km w linii widzenia. W każdym gateway?u, jak i nodzie dostępne są cztery dwustanowe i dwa analogowe wejścia oraz wyjścia, co zapewnia łatwą i bezproblemową instalację oraz współpracę z większością czujników i systemów kontrolnych.
System wykorzystuje nowoczesny protokół Frequency Hopping Spread Spectrum (FHSS) oraz technologię Time Division Multiple Access (TDMA), aby zapewnić niezawodne i bezpieczne przesyłanie danych w warunkach przemysłowych. W przypadku przerwania komunikacji radiowej, wyjścia modułu I/O przechodzą w z góry ustalone przez użytkownika stany. Zapobiega to niezabezpieczonemu lub niezamierzonemu działaniu urządzenia. Wbudowany diodowy wskaźnik siły sygnału umożliwia ciągłą i bieżącą optyczną kontrolę jakości transmisji radiowego.

Komunikacja bezprzewodowa DX70 firmy Banner Engineering może służyć do monitorowania i kontroli procesów montażowych i produkcyjnych w zakresie do 3,2 km w lini widzenia.
Zarówno gateway, jak i nod systemu DX70 posiadają obudowy w wysokim stopniu ochrony IP67 (NEMA 6P), który jest wymagany od urządzeń pracujących w wymagającym środowisku w aplikacjach wewnątrz budynków, jak i na wolnym powietrzu. Sieć ta została dopuszczona do zastosowań przemysłowych, naukowych i medycznych (ISM). Wykonania przeznaczone na rynek Stanów Zjednoczonych działają na częstotliwości 900 MHz, natomiast urządzenia używane w Europie, Azji i Brazylii działają z częstotliwością 2,4 MHz. Do urządzeń dostępne są liczne akcesoria m.in. anteny wewnętrzne, zewnętrzne, również do stosowania poza budynkami oraz odpowiednie oprzewodowanie. Prosta procedura programowania urządzeń sieci SureCross powoduje trwałe (do kolejnego przeprogramowania) powiązanie danych par gateway/nod, co umożliwia jednoczesne działanie w danym regionie wielu urządzeń systemu DX70 bez wzajemnego zakłócania się. Umieszczone wewnątrz urządzenia przełączniki konfiguracyjne udostępniają w razie potrzeby bardziej zaawansowane ustawienia.
Nowy SureCross? DX70 przeznaczony jest m.in. do aplikacji automatyzacji procesów, jak również produkcji lub montażu, kontroli farm hodowlanych, zdalnego zarządzania poziomem napełnienia zbiorników oraz zarządzania zasobami wodnymi (np. w oczyszczalniach ścieków). Ponadto inne zastosowania obejmują: szeroko pojętą robotykę, monitoring urządzeń, przesyłanie sygnałów z ruchomych części maszyn (np. stoły obrotowe) i wiele innych.  www.turck.pl