Balluff – Moduł I/O do sieci CC-Link

Firma Balluff wprowadziła do swojej szerokiej oferty systemów połączeń nowe moduły wejść/wyjść przeznaczone do pracy w sieci CC-Link. Przy współpracy z organizacją wspierającą standard CC-Link (CLPA), po raz pierwszy istnieje możliwość budowy zdecentralizowanego układu w oparciu o moduły o stopniu ochrony IP 67 i podłączania elementów za pomocą złączy M12 szybko i pewnie bez konieczności tworzenia skomplikowanego okablowania w szafach sterowniczych. Bardzo wytrzymała obudowa modułów wykonana z odlewu cynkowego zaprojektowana została tak, aby sprostać najtrudniejszym warunkom panującym w przemyśle, jest odporna na kurz, wibracje, chłodziwa oraz płyny mogące powodować korozję.

Moduł, którego obudowa ma wymiary 224x68x30,9 mm, nie tylko oszczędza czas montażu, ale również oferuje różnorodność dodatkowych funkcji. Obudowa w kształcie płaskiego profilu z zaokrąglonymi krawędziami ma na bokach doskonale widoczne oznaczenia dla wszystkich portów. Montaż modułów odbywa się za pomocą dwóch otworów wzmocnionych mechanicznie, umieszczonych na końcach obudowy

Każdy port M12 wyposażony jest w dwie doskonale widoczne diody LED, określające stan pracy podłączonego komponentu. Adres stacji ustalany jest za pomocą umieszczonego na module wyświetlacza oraz dwóch przycisków. Symbol klucza na wyświetlaczu oznacza, że możliwość zmiany parametrów zablokowana jest z poziomu układu sterowania. Zapobiega to ingerencji w ustawienia modułu przez osoby nieupoważnione. Dwie diody LED na wyświetlaczu mogą być w dowolny sposób programowane przy użyciu rejestru sterownika PLC, pomaga to użytkownikowi w procesie uruchamiania oraz w diagnostyce modułu.

W pierwszej fazie moduły z interfejsem CC-Link dostępne będą z różną konfiguracją portów I/O (8 i 16 wejść, 16 dowolnie programowalnych wejść i wyjść oraz 8 wejść i 8 wyjść).

www.balluff.pl