Axis – Sieciowe kamery termiczne

AXIS Q1910 i AXIS Q1910-E to unikalne kamery termiczne, przystosowane do całodobowego monitorowania obiektów o strategicznym znaczeniu, takich jak miejsca użytku publicznego, zakłady przemysłowe, dworce kolejowe itp. Nowe modele wykorzystują mechanizmy termowizyjne, pozwalające wykrywać ludzi i zdarzenia nawet w całkowitych ciemnościach oraz trudnych warunkach atmosferycznych.
Kamery termiczne tworzą obraz na podstawie ciepła, które jest emitowane z każdego obiektu, pojazdu lub osoby. Dzięki temu mogą pracować w całkowitych ciemnościach i tworzyć obrazy, na podstawie których operatorzy systemów monitoringu wykrywają podejrzane zdarzenia i podejmują odpowiednie działania. Kamery termiczne lepiej niż tradycyjne radzą sobie w trudnych warunkach pogodowych.
Model AXIS Q1910 jest przeznaczony do instalacji wewnętrznych, natomiast kamera AXIS Q1910-E, spełniająca normę IP66, sprawdzi się w pracy na zewnątrz obiektów. Zarówno AXIS Q1910, jak i AXIS Q1910-E mają zaawansowane możliwości obrazowania termicznego, m.in. rozdzielczość 160×128, rejestrację 8,33 klatek na sekundę i kąt widzenia wynoszący 17°. Nowe modele obsługują standardy kompresji H.264 oraz Motion JPEG, są wyposażone w funkcję audio i możliwość lokalnego przechowywania nagrań, mogą być także zasilane w standardzie Power over Ethernet. Inteligentne funkcje wideo to podstawowy komponent każdej kamery termicznej. Model AXIS Q1910/-E oferuje alarm ostrzegający o próbach modyfikacji urządzenia i opcję wykrywania ruchu, wspiera także AXIS Camera Application Platform.
Kamery sieciowe AXIS Q1910/-E są obsługiwane przez oprogramowanie AXIS Camera Station do zarządzaniamateriałem wizyjnym, a także przez najszerszą w branży gamę aplikacji należących do programu Application Development Partner, prowadzonego przez firmę Axis. Są także zgodne ze specyfikacją ONVIF, zapewniającą interoperacyjność sieciowych urządzeń wizyjnych. www.axis.com