Automatycy z Gdyni projektują linię produkcyjną Forda w Indiach

  Firma Control Solutions uczestniczy w projekcie przebudowy linii produkcyjnej samochodów marki Ford w Sanand w Indiach. Gdyńscy automatycy odpowiedzialni są za uruchomienie 5 nowych stacji automatycznych składających silniki tej marki. Generalnym wykonawcą projektu jest niemiecki koncern przemysłowy ThyssenKrupp System Engineering.
  Inżynieria specjalistyczna
  Projekt realizowany dla Forda w Indiach dotyczy przebudowy istniejącej już linii produkcyjnej. Firma Control Solutions odpowiedzialna jest za uruchomienie 5 nowych stacji automatycznych, które będą dodane do istniejącej tam infrastruktury produkcyjnej.
  ? Nasi inżynierowie najpierw napiszą specjalistyczne oprogramowanie, następnie przeprowadzą testowe uruchomienia w fabryce ThyssenKrupp w Niemczech, po czym gotowa już infrastruktura zostanie przeniesiona bezpośrednio do fabryki Forda w Indiach. Tam nastąpi finalna integracja z istniejącym już systemem ? wyjaśnia Paweł Witek, Project Manager w firmie Control Solutions.
  Projekt dotyczy linii składającej małe, ekonomiczne silniki o stosunkowo dobrej mocy. Są to 3-cylindrowe, wysokoprężne jednostki o pojemności zaledwie 1,2 litra. Przy projekcie pracuje 2 doświadczonych inżynierów gdyńskiej firmy specjalizujących się w automatyce oraz robotyce. Projekt potrwa blisko 5 miesięcy, jego zakończenie planowane jest na grudzień tego roku.
  Pomorze z potencjałem
  Województwo pomorskie nie jest obecnie postrzegane jako silny ośrodek przemysłowy, jednak Control Solutions jest jedną z wielu lokalnych firm działających na styku nowoczesnych technologii i przemysłu.
  Jesteśmy bardzo dumni z kolejnego sukcesu Control Solutions, który jest dowodem na silną pozycję Pomorza w zakresie zaawansowanych rozwiązań technologicznych ? komentuje Marcin Faleńczyk, zastępca dyrektora Invest in Pomerania. – Większość osób postrzega raczej południe Polski jako zagłębie motoryzacyjne, podczas gdy Pomorskie może poszczycić się wieloma firmami z tego sektora. Wystarczy wspomnieć takie firmy, jak Eaton, Scania, Delphi, Gardner, Stokvis Tapes czy takie właśnie perełki jak Control Solutions ? dodaje Marcin Faleńczyk.