Automation Scholarship 3 rozstrzygnięty

  Już po raz trzeci odbył się konkurs dla studentów Automation Scholarship, organizowany przez Mitsubishi Electric pod patronatem medialnym Control Engineering oraz portalu Automatyka.pl. Konkurs jest szansą dla młodych utalentowanych inżynierów na stworzenie innowacyjnych rozwiązań opartych na nowoczesnej technologii i wykorzystujących w praktycznym zastosowaniu sprzęt automatyki Mitsubishi Electric.
  Tegoroczna edycja została przeprowadzona na terenie 4 krajów: Polska, Słowacja, Czechy i Węgry. W samej Polsce otrzymaliśmy ponad 30 projektów, spośród których wyłoniono trzech laureatów którzy to otrzymają czeki na 2000 Euro, bilety Interrail a ich uczelnie projektory multimedialne.
  Zwycięzcami zostali:
  I miejsce – Łukasz Basta (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie) za projekt ?Zautomatyzowane stanowisko do wtryskiwania obudów do laptopów?
  II miejsce ? Piotr Kosman (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie) za projekt ?Zastosowanie platformy iQ do sterowania kotłem CO na paliwo stałe?
  III miejsce ? Adam Nowicki (Politechnika Gdańska) za projekt ?Urządzenie do wspomagania procesu rehabilitacji?.
  Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 10 marca 2010 roku w Hotelu Harenda w Warszawie podczas imprezy ?Produkt Roku Control Engineering?
  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!