ASTOR – Sterowniki programowalne GE Fanuc serii VersaMax Micro

Sterowniki VersaMax Micro to rodzina sterowników Micro o zwiększonej funkcjonalności. Jest to grupa sterowników przeznaczonych do stosowania w układachsterowania prostych urządzeń (np. maszyny pakujące, rozdzielnie elektryczne itp.), czy też w rozproszonych systemach sterowania i monitorowania, gdzie komunikacja pomiędzy oddalonymi od siebie obiektami odbywa się przez łącza kablowe, modemowe lub radiowe (np. monitorowanie i sterowanie ujęć wody, przepompowni, hydroforni, systemy dystrybucji ciepła itp.).

 Sterowniki VersaMax Micro to niewielkie urządzenia kompaktowe z możliwością dołączenia maksymalnie czterech modułów rozszerzających (ekspanderów). Moduły rozszerzeń dostępne są w trzech grupach w zależności od liczby obsługiwanych sygnałów:

  • ekspandery obsługujące 8 sygnałów dyskretnych wejściowych i 6 sygnałów dyskretnych wyjściowych,
  • ekspandery obsługujące 16 sygnałów dyskretnych wejściowych i 12 sygnałów dyskretnych wyjściowych,
  • ekspandery obsługujące 4 wejścia analogowe i 2 wyjścia analogowe.

Moduły rozszerzające mogą być oddalone od jednostki głównej na dystans do 2 metrów.

Inną cechą sterowników serii Micro, rozszerzającą znacznie zakres zastosowań tych urządzeń, jest możliwość skonfigurowania portu komunikacyjnego do pracy z trzema protokołami: SNP/SNP-X Slave, Modbus RTU Slave, Serial I/O.

Sterowniki VersaMax Micro, dzięki konwerterowi VersaMax SE, można włączyć do sieci Ethernet, wykorzystując ten typ sieci do komunikacji z innymi urządzeniami, sterownikami, systemami SCADA, czy też jako wygodne i szybkie łącze do konfigurowania i programowania sterowników.

www.astor.com.pl