ASTOR ambasadorem polskiej gospodarki

  Spółka ASTOR znalazła się w gronie firm wyróżnionych w konkursie organizowanym przez Business Centre Club ? ?Ambasador Polskiej Gospodarki?. Została wyróżniona za osiągnięcia we współpracy z firmami zagranicznymi.
  Nagroda przyznawana przez BCC, pod honorowym patronatem MSZ, cieszy się uznaniem środowiska biznesowego, ze względu na swoją niezależność i ekspercki charakter. Nagroda jest potwierdzeniem silnej pozycji na rynku oraz chęci ciągłego doskonalenia firmy.
  Krakowska firma otrzymała nagrodę w kategorii ?Partner Firm Zagranicznych? za działalność biznesową prowadzoną wspólnie z firmami zagranicznymi. W 2009 r. ASTOR utrzymał poziom sprzedaży powyżej średniej rynkowej pomimo kryzysu gospodarczego. Rynek robotów zanotował spadek w roku 2009 o prawie 50%, podczas gdy ASTOR w tym samym czasie uzyskał 56-proc. wzrost sprzedaży. Podobnie nastąpił wzrost sprzedaży systemów sterowaniamarki Horner o 37% i przemysłowych urządzeń sieciowych firmy Korenix o 46%. Dodatkowym sukcesem jest rozwój sprzedaży oprogramowania MES. Według szacunków firmy w 2009 roku. ASTOR ma 60% udziału w rynku.
  Celem konkursu jest zaangażowanie polskich przedsiębiorców w promocję Polski na arenie międzynarodowej, jako wiarygodnego partnera gospodarczego.
  Główne zadania konkursu ?Ambasador Polskiej Gospodarki? to:

  • wyróżnianie oraz promocja przedsiębiorców osiągających sukcesy we współpracy z firmami zagranicznymi,
  • promowanie wysokich standardów ekonomiczno-finansowych i dobrych praktyk biznesowych,
  • zacieśnianie współpracy przedsiębiorców z przedstawicielami polskich instytucji odpowiedzialnych za promowanie Polski, polskiej gospodarki, kultury i inicjatyw społecznych, polegającej m.in. na rozwoju wzajemnych kontaktów i wymianie informacji.
  www.astor.com.pl