ASC Automatyka Systemów Chłodniczych – VLT? AutomationDrive FC 300…

…to nowa przetwornica częstotliwości wprowadzona na rynek w 2004 roku i nowa koncepcja napędów oferowanych przez firmę Danfoss.

VLT? AutomationDrive FC 300 przeznaczona jest dla wszystkich obszarów zastosowań, od standardowego napędu wektorowego z prostymi algorytmami regulacyjnymi aż do zaawansowanych funkcji sterowania ruchem (dynamiczne serwo, synchronizacja, precyzyjne pozycjonowanie). Może w pełni autonomicznie bez ograniczeń sterować pracą dowolnej maszyny lub linii produkcyjnej.

 Wyjątkową nowością jest standardowo wbudowany Sterownik Zdarzeń ? oferuje on podstawowe funkcje sterownika logicznego. Jako opcja przewidziany jest również sterownik programowalny MCO 300, który oferuje kompletne funkcje PLC.

Przetwornica częstotliwości VLT AutomationDrive FC 300 może być bez trudu zintegrowana z istniejącymi już rozwiązaniami napędowymi VLT?. Nowy interfejs użytkownika to ulepszenie dobrze znanego, przyjaznego systemu komunikowania się przetwornic częstotliwości VLT? dotychczasowych serii. Powierzchnia zabudowy napędów AutomationDrive jest identyczna lub mniejsza niż w przetwornicach częstotliwości serii VLT?5000 i VLT?2800, które mogą być łatwo zastąpione przez nowe modele. VLT? AutomationDrive FC 300 mogą być również montowane jedna przy drugiej bez konieczności pozostawiania przestrzeni bocznych. Ze względu na fakt, że każdy nowy napęd ma tak samo oznakowane zaciski jak w poprzednich seriach przetwornic częstotliwości VLT?, niezwykle łatwa jest adaptacja funkcjonujących lub będących w realizacji projektów na potrzeby nowej serii przetwornic. Zaciski śrubowe występujące w poprzednich modelach VLT? zostały zastąpione wygodniejszymi wtyczkami z zaciskami sprężystymi.

Od nowa zaprojektowany panel sterujący umożliwia prostą i intuicyjną komunikację z przetwornicą w wielu językach (wkrótce i po polsku). Tekst pomocy wewnątrz menu opisuje i wyjaśnia znaczenie poszczególnych parametrów. Walory techniczne i plastyczne nowego panelu sterującego zostały wysoko ocenione ? Danfoss zdobył prestiżową nagrodę ?iF (Industrie Forum Design, Hannover) design award 2004?.

www.asc.waw.pl