AP&T wzmacnia swoją ofertę dzięki urządzeniom automatyzacji firmy Norda

    AP&T produkuje prasy, narzędzia i urządzenia automatyzacji, co umożliwia firmie zajęcie pozycji globalnego dostawcy całościowych rozwiązań w zakresie nowoczesnych metod formowania blach. Obecnie nadszedł czas na poszerzenie oferty o produkty z dziedziny automatyzacji, wytwarzanych przez włoską spółkę zależną NORDA. Firma ta od dawna jest dużym i uznanym dostawcą rozwiązań z zakresu automatyzacji, ze szczególnym uwzględnieniem podajników, pod marką NORDA lub jako dostawca OEM dla europejskich producentów pras.
    AP&T pragnie zawsze być w stanie zaoferować rozwiązanie najlepiej dostosowane do potrzeb klienta. Włączając na wybranych rynkach do oferowanego asortymentu produkty NORDA, uzyskuje się efekt wzmocnienia oferty o szereg produktów, ale także o dodatkowe kompetencje. NORDA ma bogate doświadczenie w dziedzinie zaawansowanej automatyzacji, a głównie rozwiązań dotyczących podajników z przeznaczeniem dla branży formowania blach.
    – Dzięki współpracy z NORDA możemy uzupełnić naszą ofertę pod kątem maksymalnych zasięgów pracy naszych systemów automatyzacji i jednocześnie zwiększamy nasze możliwości zaoferowania konkurencyjnych i długofalowych rozwiązań zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów. Dużym atutem jest także doświadczenie firmy w dziedzinie retrofit ,czyli instalacji na istniejących już urządzeniach, co jest szczególnie ważne teraz, gdy poszerzamy naszą ofertę w zakresie obsługi posprzedażnej – mówi Michael Hunger, odpowiedzialny w AP&T za rynek europejski.
    Na początku produkty NORDA znajdą się w ofercie AP&T w Niemczech, Polsce i Chinach. Reakcje są jak dotąd bardzo przychylne.
    – Będziemy chcieli przedstawić markę NORDA większej liczbie naszych obecnych klientów, widzimy także możliwość skierowania konkurencyjnej oferty w stronę nowych klientów – kończy Michael Hunger.