Apator planuje kolejne przejęcia na rynku brytyjskim

  Apator obecnie prowadzi rozmowy z dwoma brytyjskimi spółkami inżynierskimi – poinformował w czwartek prezes zarządu Apatora Janusz Niedźwiecki.

  "Dosłownie 2 miesiące temu kupiliśmy 50 proc. spółki brytyjskiej i przy okazji tego przejęcia odezwały się inne firmy, które poznały nas z tamtego rynku" – powiedział na konferencji poświęconej inwestycjom zagranicznym polskich firm Niedźwiecki.

  "W tej chwili rozmawiamy z dwoma firmami brytyjskimi, stricte inżynierskimi, właśnie z takimi zasobami, o które nam chodzi" – powiedział.

  Niedźwiecki ocenił, że Wielka Brytania jest wciąż "dosyć zamkniętym" rynkiem.

  "To był jeden z powodów tego, że kupiliśmy rynek, ale także kupiliśmy markę. Chcemy występować na tamtym rynku jako +Apator GWi+, czyli firma brytyjska" – powiedział.

  Na początku września Apator Metrix, spółka zależna Apatora, kupiła 50 proc. udziałów w firmie George Wilson Industries (GWi) z siedzibą w Coventry w Wielkiej Brytanii od National Industry Group. Cena nabycia to ok. 10,95 mln zł (2,05 mln GBP).

  GWi działa w branży pomiarowej i zajmuje się produkcją oraz sprzedażą gazomierzy domowych, a także przemysłowych oraz smart meteringiem w zakresie pomiaru gazu. Ponadto dokonuje napraw i kalibracji wszelkiego rodzaju gazomierzy.

  "Nasze inwestycje zagraniczne to jest rząd 10 mln euro jak dotąd. Następna nasza inwestycja będzie kilkukrotnie większa od wszystkich poprzednich razem wziętych" – powiedział.