Antykor Controls – Nowa seria przetworników

Antykor Controls wprowadził na rynek przetworniki ciśnienia z serii AT9000. Nowe modele zostały zaprojektowane zgodnie z normą IEC61058 – mają certyfikat SIL2. Wyposażone są w najnowszą celę pomiarową, w całości produkowaną przez japońskiego producenta Azbil-Yamatake. Cela gwarantuje dokładność pomiaru do 0,04% zakresu pomiarowego. Zapewnia także stabilność pomiarów 0,1% zakresu z gwarancją na 10 lat, co w znacznej mierze redukuje konieczność kalibracji. Czas odpowiedzi jest niższy niż 100 ms. Właściwość ta ma szczególne znaczenie dla okołoturbinowych pomiarów ciśnienia. Przetworniki GTX wyróżnia także ich szeroka zakresowość – 200:1, co przyczynia się do redukcji stanów magazynowych. 
Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja diagnostyki błędów. W momencie wystąpienia nieprawidłowości przetwornik uruchamia alarm. Status alarmowy wskazuje wbudowany wyświetlacz, a następnie dane o nieprawidłowości przesyłane są za pomocą wyjścia stykowego do sterownika. Przetworniki GTX są w stanie zapamiętać do pięciu informacji o przekroczonej temperaturze, ciśnieniu czy wyzwolonym alarmie. Podobnie w pamięci urządzenia zapisywane są informacje o przeprowadzonych wyzerowaniach. Funkcja ta umożliwia oszacowanie długości sprawności przetwornika. Jeżeli liczba wyzerowań przekroczyła określony limit, wówczas urządzenie może być niezdolne do dalszej pracy. 
Przetworniki GTX mają możliwość komunikacji z urządzeniami zewnętrznymi: komunikatorami Commpad (dodatkowe wyposażenie przetworników), komputerami, laptopami. Przetworniki są konfigurowalne z komunikatorem HART, DTM, protokołem DE, Foundation Fieldbus.