Ambitne przedsięwzięcie ? budowa elektrowni fotowoltaicznej we Włoszech

    AES SOLE Italia, spółka zależna AES Solar Energy, joint-venture między AES Corporation a Riverstone Holdings LLC, wybrała firmę Schneider Electric jako głównego wykonawcę EPC (prace inżynieryjne, zamówienia i budowa), którego zadaniem będzie zbudowanie, eksploatacja i utrzymanie ambitnego projektu z sektora energetyki słonecznej w regionie Puglia we Włoszech.
    Fotowoltaiczna elektrownia będzie rocznie produkować 56 GWh energii, co odpowiada potrzebom miasteczka mającego 40 tys. mieszkańców, nie wytwarzając przy tym 28 tys. ton emisji związków węgla, jakie pochodziłyby z elektrowni na paliwo kopalne o porównywalnej mocy. Całkowita moc elektrowni w szczycie wyniesie 40 MW. Będzie ona uzyskiwana z 600 tys. paneli słonecznych na powierzchni 250 akrów.
    ? Firma Schneider Electric, dysponująca kompleksową i zintegrowaną gamą rozwiązań do zarządzania energią, jest jedynym operatorem na rynku zdolnym do całościowego zarządzania inteligencją macierzy wytwarzającej energię odnawialną w sposób zgodny ze specjalnymi wymogami i potrzebami klientów ? powiedział Julio Rodriguez, wiceprezes wykonawczy, Power Global & EMEAS Business, Schneider Electric. ? Jednym z głównych kluczy do sukcesu jest umiejętność Schneider Electric do wykorzystywania zasobów globalnej organizacji do wspierania zespołu projektowego w takich dziedzinach, jak projektowanie, optymalizacja architektury i rozwiązania, a także zarządzanie ryzykiem.
    Schneider Electric wdroży całościowe, zintegrowane rozwiązanie i będzie działać jako jedyny punkt kontaktowy dla AES SOLE Italia we wszelkich kwestiach związanych z zarządzaniem elektrownią. Produkty i usługi firmy pokrywają wszystkie wymogi, poczynając od wytwarzania energii aż po sieć, włączając w to: badania inżynieryjne, zarządzanie projektem i budową; dostawę i instalację struktur mechanicznych; podstacje falowników i podstacje łączące z siecią; ogólny system monitoringu dla elektrowni; ogrodzenie, kontrolę dostępu, nadzór wideo; usługi związane z eksploatacją i konserwacją.
    Świadcząc usługi eksploatacyjne i konserwacyjne, Schneider Electric zagwarantuje całościowe osiągi systemu, np. liczbę kWh faktycznie dostarczonych przez elektrownię do sieci w zależności od energii wytworzonej przez panele słoneczne. Ponadto Grupa zagwarantuje także długoterminową dostępność instalacji, która bezpośrednio zależy od środków udostępnionych przez Schneider Electric we Włoszech (części zamienne, całodobowy serwis w razie awarii, konserwacja profilaktyczna i naprawcza itd.).