ABB będzie współpracować z Bang & Olufsen również w Polsce

    ABB podpisała porozumienie o współpracy z dystrybutorem urządzeń marki Bang & Olufsen w Polsce. Współpraca przewiduje m.in. wspólne ekspozycje i akcje marketingowe. Dzięki porozumieniu usługi i funkcje, oparte na integracji wysokiej jakości sprzętu audio-video Bang & Olufsen z nowoczesną automatyką budynkową ABB/Busch-Jaegger trafią do szerszego grona klientów końcowych. Współpraca między producentami rozpoczęła się już kilka lat temu na rynku niemieckim. Od tego roku została przeniesiona również na rynek polski. W jej ramach w warszawskim salonie Bang & Olufsen powstanie ekspozycja osprzętu ABB, a obie marki będą wspólnie prowadzić różnego rodzaju akcje skierowane do klienta końcowego, skupione na promocji rozwiązań dla nowoczesnego użytkownika „inteligentnego” domu. Panel sterowania Busch-priOn ABB oferuje panele dotykowe współpracujące z pilotami dedykowanymi dla urządzeń Bang & Olufsen. Dzięki nim użytkownik za pomocą pilota może nie tylko sterować sprzętem Hi-Fi rozmieszczonym w kilku pokojach, ale również regulować oświetleniem, żaluzjami, ogrzewaniem, wentylacją, czy też klimatyzacją.

    Współpraca ze strony ABB dotyczy głównie rodziny produktów Living Space®, „inteligentnych” przycisków Busch-priOn® oraz paneli dotykowych Busch-Comfort Touch.

    -Porozumienie z Bang & Olufsen jest dla nas potwierdzeniem, że osprzęt instalacyjny ABB znajduje się na najwyższej półce produktowej, jeśli chodzi o jakość, design, materiał oraz funkcjonalność. Skutecznie i zasadnie pozycjonujemy się w tej samej klasie produktów, co Bang & Olufsen, czy inne ekskluzywne marki – powiedział Krzysztof Żurek, Dyrektor Jednostki Biznesu KNX i Osprzęt Elektroinstalacyjny ABB.

    Prawdopodobnie w tym roku ABB w Polsce sfinalizuje również porozumienie o współpracy z firmą Miele, producentem wysokiej jakości sprzętu gospodarstwa domowego.