25-lecie NTT System

  Impreza z okazji 25-lecia NTT System odbyła się 9 stycznia br. w  Biznes Klubie na Stadionie Narodowym. Firm, które mogą poszczycić się tak długą historią jest w branży komputerowej niezbyt wiele – to elitarny klub najbardziej kreatywnych i najlepiej zarządzanych przedsiębiorstw.
  W imprezie wzięło udział ponad 250 gości, wśród których znaleźli się dostawcy, partnerzy i klienci NTT System. Obecni byli również założyciele firmy: Tadeusz Kurek, Andrzej Kurek oraz Davinder Sing Loomba, który uczestniczył w zakładaniu przedsiębiorstwa najpierw w Singapurze, a następnie w Polsce.
  Miejsce, w którym odbyła się impreza zostało wybrane nieprzypadkowo.
  – Kiedy dwadzieścia pięć lat temu składaliśmy komputery w garażu przy ulicy Hetmańskiej, w miejscu tego wspaniałego stadionu znajdował się największy bazar Europy – powiedział prezes NTT System, Tadeusz Kurek. – Dlatego Stadion Narodowy w Warszawie stanowi dla mnie symbol przeobrażeń, jakie w ciągu ostatniego ćwierćwiecza przeszła gospodarka naszego kraju, a także NTT System. To symbol ambicji i sukcesu, symbol zrealizowanych marzeń.
  Branża komputerowa stanowiła niezwykle ważny element przemian, jakie następowały w Polsce w ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat. Przemian wiodących od PRL, poprzez lata, gdy komputer kosztował równowartość rocznej średniej pensji, aż do zdominowanej przez technologie komputerowe współczesności, gdy internet i urządzenia mobilne są równie oczywiste, jak niezbędne elementy rzeczywistości. 
  – Aktywne uczestniczenie w przemianach, których źródłem jest postęp technologicznych, a które wywierają przemożny wpływ na całą rzeczywistość, od środowiska pracy po kulturę, to wspaniała przygoda – powiedział Tadeusz Kurek. – W ciągu dwudziestu pięciu lat przed NTT System stanęło niejedno trudne wyzwanie, jednak każdemu z tych wyzwań potrafiliśmy sprostać dzięki ambicji, kreatywności i solidności. To utwierdza mnie w przekonaniu, że największe przygody są jeszcze przed nami.